تلفن voip چیست و نسبت به تلفن ثابت چه مزیتی دارد؟

مدت ها قبل ، پیش از پیشرفت تکنولوژی ارتباطات، تنها راه ارتباطی افراد همان تلفن ثابت بود که برروی خطوط مسی (pstn) استفاده می شد. این خطوط که به صورت ثابت و فقط در یک محل امکان استفاده دارد، جهت انتقال صدا از امکانات سوئیچینگ شبکه مخابراتی استفاده می کند، اما اکنون می توان با وجود شبکه جهانی اینترنت به این مهم دست پیدا کرد که با استفاده از آی پی از تکنولوژی تلفن های  voice over internet protocl) voip) استفاده کرد.

سان تل خورشید نتعملکرد این خطوط  همانطور که از نام آن مشخص است ، مبتنی بر IP بوده و  انتقال همزمان اطلاعات و صدا بر بستر IP امکان پذیر است.

این خطوط بر خلاف مشکلات تلفن ثابت از جمله عدم امکان جابه جایی خطوط، قطعی، مشکلات سیم کشی و … بسیار پایدارتر است. برای دریافت این سرویس حتماً باید از شرکت تامین کننده اینترنت، IP دریافت کرده تا خطوط تلفن راه اندازی شود.

از مزایای این سرویس میتوان به نکات ذیل اشاره کرد:

  • امکان ارائه هر تعداد تلفن به درخواست مشترک
  • امکان انتخاب شماره ها به دلخواه مشترک
  • استفاده از خطوط تلفن برروی گوشی های همراه هوشمند بدون نیاز به سیم کارت
  • راه اندازی و نصب سریع در محل مشترک
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام هفته

بر همین اساس شرکت خورشید نت نیز با ارائه خطوط تلفن با نام تجاری سان تل آماده همکاری با مشتریان می باشد.

برای استفاده از تلفن ثابت، درصورت داشتن سرویس های اینترنتی خورشیدنت امکان استفاده از تلفن ثابت این شرکت به هر یک از روش های ذیل امکان پذیر است:

 

 ارائه خدمات تلفن ثابت به صورت SIP Trunk :

در این روش که بیشتر برای شرکت ها و سازمان ها کاربرد دارد، می توان با استفاده از IP-Phone یا تلفن های آنالوگ یا نرم افزار های تلفن (Soft Phone…) در بستر اینترنت یا صرفا با اینترنت رادیویی / فیبر به شبکه ما از این خطوط تلفن بهر ه برداری کنید.

 

راهکارهای مشتریان عادی:

  1. ارائه خدمات تلفن ثابت بر نرم افزار:
  2. ثابت بر بستر IP بوده و شما می توانید از خط اختصاصی خود روی اپلیکیشن های موبایلی و ویندوزی )در بستر اینترنت ( استفاده کنید.
  3. ارائه خدمات تلفن ثابت با استفاده از مودم های دارای پورت FXS یا با استفاده از دستگاه ATA : در این روش مشتریان اینترنت میتوانند با تهیه دستگاه ATA یا مودم های دارای پورت FXS از خط تلفن معمولی (آنالوگ( و اینترنت خود به صورت همزمان استفاده کنند.

تیم خورشید نت آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست