سرویس اینترنت TD-LTE

معرفی اینترنت نسل چهارم (۴G) یا TD-LTE

فناوری TD-LTE تا به امروز آخرین نسل معرفی شده از اینترنت ثابت است که اینترنت را به صورت بی‌سیم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این فناوری در مقایسه با سایر فناوری‌های هم دسته ی قبل از خود مانند DialUp , Adsl , WiMax سرعت بالاتری را برای کاربران فراهم می‌ کند و محدودیت‌ هایی مانند سرعت پایین، عدم امکان جابجایی مودم، محدودیت‌های ظرفیت در مراکز مخابراتی، و … را بر طرف کرده‌ است.

TD-LTE از  نام TDD-LTE بر گرفته شده است که مخفف عبارت Time Division Duplexing – Long Term Evolution می‌باشد. فناوری TD-LTE از نسل چهارم اینترنت (۴G-LTE) می‌باشد. فناوری LTE، استانداردی جهت انتقال داده ها با سرعت بالا و به صورت بی‌سیم می‌باشد. این فناوری به دو صورت FD-LTE و TD-LTE ارائه می گردد.

Frequency Duplexing یا استاندارد FD-LTE  در توسعه نسل چهارم شبکه موبایل به کار می‌رود که با تقسیم پهنای باند فرکانسی، امکان دانلود و آپلود را برای کاربران به صورت همزمان ایجاد میکند

استاندارد TD-LTE که مخفف Time Duplexing است از تکامل فناوری TD-SCDMA پدیدار شده است که در آن به جای تقسیم پهنای باند فرکانسی، Download و Upload را بر روی یک پهنای باند فرکانسی و در بازه‌ زمانی متفاوت انجام می‌دهد. با این کار دیگر نیازی به باند محافظ بین بازه‌های فرکانسی ارسال و دریافت وجود ندارد و می‌توان از تمام ظرفیت پهنای باند برای Send یا Receive اطلاعات استفاده کرد. به همین خاطر سرعت تبادل اطلاعات در این روش افزایش می‌یابد.

نحوه استفاده از سرویس TD-LTE خورشید نت

کاربران برای استفاده از سرویس TD-LTE خورشید نت نیاز به یک سیم کارت و یک مودم Td-lte دارند.. سیم کارت‌های ارائه دهنده این نوع سرویس خاص بوده و فقط امکان دریافت و ارسال داده را دارند  و قابلیت مکالمه با آن‌ها وجود ندارد. همچنین از مدل خاصی از مودم ها استفاده می شود که هماهنگ با بازه فرکانسی باشد که شرکت ارائه دهنده سرویس TD-LTE در آن بازه کار می‌کند.

معمولا مودم و سیم کارت را خورشید نت با هم و در یک پکیج در اختیار شما قرار می‌گیرد. پس از دریافت مودم کافی است از طریق کابل یا وای فای به مودم متصل شوید و از اینترنت پرسرعت خورشید نت استفاده نمایید. بسته‌ های اینترنتی در قالب حجم و سرعت متفاوت، قابل دریافت و فعال‌سازی بر روی سیم کارت می‌باشند.

فهرست