خرید اینترنت TD-LTE در کرج

اینترنت TD-LTE چیست

انتخاب یک اینترنت پرسرعت مناسب برای خانه یا محل کار خود کمی مشکل به نظر می رسد. سوالی که همیشه به ذهن خطور می کند این است که بهترین سرویس اینترنت پرسرعت ثابت چیست؟ یا کدام سرویس اینترنت پرسرعت را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنیم؟ می توان گفت که فناوری TD-LTE در حال حاضر بهترین پاسخ برای این سوالات است.

شرکت خورشیدنت جزء بهترین ISP های مطرح در کشور، اینترنت TD-LTE در کرج و تهران را با کیفیت قابل قبول و ثابت را ارائه میدهد.

پس از دوره Dial-Up در اینترنت، خدمات اینترنت ADSL به عنوان یک جایگزین پرسرعت برای دسترسی به اینترنت ظاهر می شوند. اما با افزایش تعداد کاربرانی که از این سرویس استفاده می کنند، محدودیت های آنها نیز افزایش می یابد. این موارد شامل مواردی از قبیل عدم وجود درگاه اختصاص سرویس یا وابستگی سرویس به تلفن ثابت است.

با گسترش شبکه های تلفن همراه و تمرکز روزافزون آنها بر ارائه خدمات اینترنتی سریعتر و قابل اعتمادتر، گزینه های جدیدی به کاربران داده شده است. تمرکز بر سرعت و قابلیت اطمینان بیشتر منجر به انتقال از شبکه های  3G  به  4G، و سرانجام معرفی فناوری LTE شد. این استاندارد توسط 3GPP (پروژه مشارکت نسل سوم) تهیه شده است و در واقع LTE یک فناوری ارتباطی بسیار سریع تر است.  یا به عبارت بهتر Long Term Evolution ، استانداردی است که 3GPP به عنوان راه حل بلند مدت خود برای بهبود و تسریع ارتباطات داده تعیین کرده است.

به بیان دیگر اینترنت بی سیم TD-LTE جدیدترین فناوری اینترنت پرسرعت کشور است که مبتنی بر فناوری ثابت  نسل 4.5  ( 4.5G ) است که برای دسترسی به اینترنت برای همه کاربران خانگی و شرکتی بسیار سریع (حداکثر 40 مگابیت در ثانیه) است. در حقیقت، این آخرین نسل اینترنت ثابت است که اینترنت بی سیم را در اختیار کاربران قرار می دهد. از مزایای استفاده از اینترنت TD-LTE می توان به استفاده همزمان چند نفر، امکان اتصال Wi-Fi، سرعت بالا و پایداری TD-LTE هنگام بارگذاری و بارگیری و... اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: تعرفه های سرویس TD-LTE

ارتباط متقابل TD-LTE

استاندارد LTE از دو روش مختلف دوبلکس استفاده می کند. در تکنیک اول، FDD (Frequency Division Duplexing)، از دو باند جداگانه برای ارسال (uplink) و دریافت (downlink) اطلاعات استفاده می شود. از طرف دیگر، TDD (Double Division Duplexing) برای هر دو منظور به یک باند واحد متکی است، که آن را به جریان انتقال داده یا دریافت در فواصل زمانی اختصاص می دهد. 

استفاده از تقسیم طیف به TD-LTE اجازه می دهد تا ظرفیت را به صورت پویا تخصیص دهد. به زبان ساده، TD-LTE در صورت لزوم می تواند زمان اختصاص داده شده برای هر یک از جریانهای Uplink و Downlink را کنترل کند. این امکان مدیریت پویا در تخصیص ظرفیت انتقال اطلاعات در هر یک از این جریان ها را فراهم می کند. این انعطاف پذیری قابل توجهی برای روش TDD فراهم می کند.

با استفاده از یک طیف واحد و ظرفیت تخصیص پویا، TD-LTE به یک فرصت بسیار مقرون به صرفه برای پاسخگویی به تقاضای روز افزون برای پهنای باند و ترافیک بیشتر تبدیل شده است.

 

اینترنت tdlte در کرج

 

مزایای اینترنت TD-LTE در کرج

این ویژگی ها به TD-LTE امکان ارائه مزایای زیر را می دهد:

  • افزایش ظرفیت: به دلیل سرعت بالای انتقال اطلاعات، این فناوری ظرفیت قابل توجهی در انتقال اطلاعات ایجاد می کند که در نهایت منجر به بهبود چشمگیر تجربه کاربر می شود. 
  • کاهش هزینه: از آن جا که معماری این فناوری نسبتاً ساده است، پیاده سازی و استفاده از آن را سریعتر، آسان تر و ارزان تر می کند.
  • انعطاف پذیری طیفی: TD-LTE در چندین باند فرکانسی کار می کند که پهنای باند آنها می تواند تا 2 مگاهرتز (2M/H)  برسد. اندازه بزرگ بلوک های طیف به کاربران امکان حرکت راحت تر، دستیابی به ظرفیت بیشتر و سرعت انتقال بالاتر را می دهد.
  • بهبود تجربه کاربر: اختصاص ظرفیت موجود برای پخش جریانی Uplink یا Downlink به صورت پویا، امکان استفاده بهتر از پهنای باند موجود را بر اساس نیاز کاربر فراهم می کند و در نتیجه کاربر می تواند تجربه بهتری را حاصل کند.

بعضی اوقات اپراتورها از تکنیک های FDD و TDD به طور جداگانه برای سرویس دهی به کاربران موبایل یا خانه و دفتر کار استفاده می کنند. به این ترتیب، وقفه بین سرویس های مختلف به حداقل می رسد و هر یک از این گروه ها می توانند از کیفیت بالاتری از خدمات بهره مند شوند.

 تمام این مزایا باعث می شود TD-LTE به راحتی از رقیب اصلی خود در زمینه خدمات اینترنت بی سیم برای کاربران خانگی و اداری یعنی اینترنت WiMAX پیشی بگیرد. در عین حال، سهولت در نصب، دسترسی سریع و هزینه های مقرون به صرفه و قابل مقایسه باعث شده است که بسیاری از کاربران خدمات ADSL به TD-LTE روی آورند، زیرا دیگر مجبور به رسیدگی به مشکلات رایج این سرویس ها نخواهند بود.

 

پنج نکته ای که قبل از خرید اینترنت TD-LTE باید بدانید

اگر شما خریدار اینترنت TD-LTE هستید یا تصمیم دارید از این اینترنت استفاده کنید، اما نمی دانید باید از کدام شرکت خدمات دریافت کنید و قیمت بسته ها یا سرعت آنها چقدر است، 100% این دو سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده است:

  1. جدول مقایسه بسته های اینترنت TD-LTE شرکت های مختلف در ایران، گران ترین و ارزان ترین شرکت ها کدامند؟
  2. کدام شرکت سریعترین اینترنت TD-LTE ، را ارائه می دهد؟

خورشیدنت یکی از ارائه دهندگان خدمات TDD که در سال های اخیر رونق زیادی داشته است. خورشید نت شرکتی است که با نصب مودم های خارجی TD-LTE کیفیت و سرعت اینترنت بهتری را برای مشتریان فراهم می کند. 

خورشید نت محدودیت حجم برخی از مشتریان و خدمات را حذف کرده است و شما می توانید با پرداخت هزینه ماهانه مصرف بی پایان داشته باشید.

بنابراین، اگر قصد خرید سرویس اینترنت TD-LTE در کرج را دارید، ابتدا اپراتورهای TD-LTE را بررسی کنید و شرایط انتقال، منطقه تحت پوشش و شهر، قیمت بسته ها، سرعت و تعرفه های تضمین شده را بررسی کنید و بهترین گزینه را برای شما به عنوان اپراتور اینترنت انتخاب کنید.

امروزه، کاربران سوالات زیادی در مورد اینترنت TD-LTE می پرسند. آنها به دنبال گزینه ای برای اینترنت ADSL هستند و بین اینترنت 4G و TD-LTE مردد هستند.

کمبود اطلاعات کامل و کافی اپراتورها در مورد این نوع خدمات اینترنتی نیز، باعث سردرگمی بیشتر کاربران و متقاضیان اینترنت شده است که خورشید نت این مشکل شما عزیزان را حل کرده است.

بسیاری از مصرف کنندگان یک مودم TD-LTE و یک سرویس اینترنتی خریداری کردند و هزینه نسبتاً بالایی را پرداخت کردند، اما بعداً به برخی از لحظات پی بردند که در نهایت منجر به مهار شدن و کنار گذاشتن این اینترنت شد. از این رو، قبل از خرید سرویس اینترنت TD-LTE یا مودم TD-LTE ، بهتر است این 5 نکته اصلی و مهم را بدانید.

 

اینترنت tdlte در کرج

 

1. تفاوت اینترنت 4G و اینترنت TD-LTE

سوالات اصلی مصرف کنندگان در مورد تفاوت اینترنت موبایل یا 4G با اینترنت TD-LTE است. بسیاری از مردم فکر می کنند اینترنت TD-LTE همان 4G یا 4.5G است و می توان از آن در تلفن های همراه استفاده کرد. در واقع این ها دو نوع اینترنت از یک نسل هستند، اما با دو نوع فناوری جدا از هم. اینترنت 4G برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه است، ولی اینترنت TD-LTE اگر چه بی سیم (WIRE LESS) است، اما برای استفاده در مکان های ثابت استفاده می شود.

بنابراین نمی توان به هیچ وجه از این دو به جای همدیگر استفاده کرد و یا از سیم کارت TD-LTE در تلفن همراه و 4G برای اینترنت TD-LTE استفاده کرد.

 

2. سیم کارت TD-LTE خورشیدنت

برای استفاده از اینترنت TD-LTE، به سیم کارت ویژه TD-LTE نیاز دارید. این سیم کارت قادر به برقراری تماس یا پیام کوتاه نیست و در تلفن های همراه قرار داده نمی شود. این سیم کارت فقط روی مودم های TD-LTE نصب شده و کاملاً متفاوت از سیم کارت 4G است. سیم کارت 4G روی تلفن همراه نصب شده و قابلیت برقراری تماس و پیام کوتاه را دارد.

 

3. مودم TD-LTE در کرج

باید این نکته را بدانید که مودم TD-LTE با مودم 4G متفاوت است.

در کشور ایران هر اپراتور TD-LTE (که خورشیدنت نیز یکی از آنهاست)، مودم های خاص خود را ارائه می دهد و این مودم ها قفل  شده یا اصطلاحا LOCK شده اند. نمی توانید از مودم TD-LTE یک اپراتور برای اینترنت TD-LTE اپراتور دیگر استفاده کنید. برای استفاده از اپراتور اینترنت TD-LTE نمی توانید از مودم های قفل شده در بازار استفاده کنید.

مودم هایی در بازار وجود دارند که از اینترنت 4G و اینترنت TD-LTE پشتیبانی می کنند اما برای هر کدام به یک سیم کارت جداگانه نیاز دارند. مودم هایی که ما در خورشیدنت ادائه میدهیم این ویژگی را دارد.

مودم های TD-LTE اخیراً قفل نشده وارد بازار ایران شده اند، اما خرید آنها عمدتا بسیار گران است و ارزان نیستند. همیشه بهتر است یکی از مودم های ارائه شده توسط اپراتورما را انتخاب کنید.

 

4. مناطق تحت پوشش خورشیدنت

سرعت اینترنت را سریعتر از تلگراف تنظیم می کنند. ارائه دهندگان خدمات اینترنتی TD-LTE حداکثر سرعت 40MB و آنتن بالاتر را ارائه می دهند که اینترنت سریعتر خواهد بود.

خورشیدنت در اکثر نقاط کرج و تهران سرویس دهی اینترنت دارد که پیشنهاد میکنیم برای بررسی دقیق تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اما در عمل، چنین سرعتی برای کاربران در دسترس نیست و مشکلاتی از جمله پوشش ضعیف آنتن، پوشش ضعیف، مناطق تحت پوشش TD-LTE و مودم ها می توانند به سرعتی بسیار کمتر از اینترنت  4G منجر شوند. مناطق تحت پوشش اینترنت TD-LTE بسیار کوچکتر از 4G است و در حال حاضر بزرگترین چالش کاربران است.

 

5. قیمت ها و بسته های TD-LTE خورشید نت

اینترنت TD-LTE ارزانتر از اینترنت 4G است، اگرچه تنوع کمتری در بسته ها و برنامه های تشویقی وجود دارد. بسته های اینترنتی TD-LTE در حجم زیاد و عمدتا طولانی تر، مانند 6 ماه و یک سال در دسترس هستند، که نشان می دهد برای کاربران پرمصرف مناسب است. البته در سال های اخیر اپراتورها بسته های متنوع تری را به مصرف کنندگان ارائه داده اند اما هنوز حجم بسته ها زیاد است.

اینترنت TD-LTE خورشید نت بیشتر برای کاربران شرکتی یا کاربران حرفه ای و پرمصرف مناسب است. کاربران خانگی که مقادیر زیادی اینترنت مصرف می کنند نیز می توانند به اینترنت TD-LTE مراجعه کنند، اما کاربری که می خواهد هر ماه چند گیگابایت مصرف کند. بهتر است به سمت و سوی اینترنت 4G معمولی برود.

از مشترکین
خورشیدنت هستید؟

جهت دسترسی به حساب کاربری روی لینک زیر کلیک کنید