اینترنت ADSL در تهران و کرج

اینترنت پرسرعت خورشیدنت ADSL2+

ADSL (یا انحصار کلمات Asymmetric Digital Subscriber Line) فناوری طراحی شده برای ایجاد ارتباط سریع و بدون وقفه با اینترنت است و در دسترس کاربران دفتری و خانگی شرکت خورشیدنت است. با استفاده از این فناوری، کاربران می توانند فقط با استفاده از یک خط تلفن به صورت دائمی و با سرعت بالا به اینترنت متصل شوند و نهایت لذت را از سرعت این ببرند.

با تبیین این فناوری و استفاده دو منظوره از خط تلفن، اساس این فناوری استفاده از فضای خالی برای سیمهای مسی تلفن است. سیم مسی تلفن مانند یک لوله است که هنگام استفاده از تلفن برای تماس صوتی فقط قسمت کوچکی از فضای خود استفاده می کند و مشغول است تا بتوان از فضای خالی آن برای انتقال داده ها به راحتی استفاده کرد. به این عمل "رانژه" گویند که از طریق مرکز مخابرات بر روی خط شما اعمال می شود.

توضیح اینکه کاربران نیازی به استفاده از تجهیزات خاص و پیچیده ندارند و فقط با مودم ADSL و تقسیم کننده می توانند به راحتی به این فناوری دسترسی پیدا کنند. برای استفاده همزمان از صدا و داده ها، لازم است فرکانس های ذکر شده را جدا کنید. برای این منظور از تقسیم کننده استفاده می شود.

ADSL در واقع نوعی DSL است که اتصال یا فرکانسهای موجود نامتقارن است و سرعت دریافت اطلاعات بسیار سریعتر از ارسال آنها خواهد بود و چون سیگنال موجود در کابلهای تلفن معمولی نمی تواند مسافتهای طولانی را طی کند، از ADSL می توان در فواصل کوتاه ، معمولاً کمتر از 5 کیلومتر استفاده کرد. در ADSL نرمال، سرعت انتقال داده از 128Kb/s  یا کیلوبیت بر ثانیه و در فاصله 1.5 کیلومتری (5000 فوت) از دفتر مرکزی یا ترمینال اصلی شروع می شود، تا 8Mb/s یا مگابایت در ثانیه افزایش می یابد. حداقل نرخ بارگیری اطلاعات 64 کیلوبیت بر ثانیه است که معمولاً 128 یا 256 کیلوبیت بر ثانیه است (Kb/S). لازم به ذکر است که در فناوری  ADSL2+ خورشیدنت سرعت انتقال داده از ADSL بیشتر است و فاصله پوشش آن نیز بیشتر است. در این روش سرعت دسترسی به اینترنت تا 3 برابر بیشتر از روش ADSL است. برای این منظور، سرعت بارگیری اطلاعات  ADSL ، 8Mb/s است و در روش ADSL2+  ، حداکثر 25Mb/S است، یعنی بیش از 3 برابر!!!

نکته دیگر در فناوری ADSL2+ خورشیدنت امکان ارائه خدمات به مشترکان تا فاصله 8 کیلومتری است.

 

اینترنت پر سرعت ADSL2+ خورشیدنت در یک نگاه

اصطلاح ADSL یا (Asymmetric Digital Subscriber Line) به نوعی اتصال اینترنت پرسرعت گفته می شود که امکان استفاده همزمان از اینترنت و تلفن را فراهم می کند. روزانه هزاران نفر در سراسر جهان از این فناوری استفاده می کنند و روشهای ارتباطی دیگر را جایگزین آن می کنند. اینترنت پرسرعت ADSL یا اینترنت ADSL2+ یک ویژگی کارآمد است که کاربران خانگی و مشاغل را قادر می سازد بدون نگرانی در مورد اینترنت، از یک خط تلفن، رایانه و مودم ADSL2+ برای دسترسی دائمی به اینترنت استفاده کنند و به طور همزمان از خط تلفن خود استفاده کنند. این روش ارتباطی، اگرچه از سیم تلفن برای اتصال به اینترنت استفاده می کند، اما به دلیل ویژگی های فنی خاص، هرگز تلفن را اشغال نمی کند و امکان استفاده همزمان از اینترنت و تلفن را برای کاربر فراهم می کند. سرعت بالا (حداکثر 250 بار اتصال تلفنی)، عدم نیاز به سیم کشی مجدد و اتصال 24 ساعته به اینترنت از دیگر ویژگی های این روش ارتباطی است.

 

ویژگی های فنی و مزایای اینترنت پر سرعت ADSL خورشیدنت

با توجه به اینکه منطق فنی انتقال داده در ارتباط تلفنی مبتنی بر تبدیل اطلاعات به بسته های صوتی و انتقال آنها به روش آنالوگ است، استفاده همزمان از اینترنت و تلفن امکان پذیر نخواهد بود، زیرا انتقال داده تلفن را اشغال می کند و دیگر جایی برای انتقال ندارد. بسته های صوتی را ترک نمی کند اما در ارتباطات ADSL، از آنجا که داده ها به صورت بسته های داده و به صورت دیجیتالی منتقل می شوند، هیچ مانعی برای استفاده همزمان از تلفن و اینترنت وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر، "استفاده از اینترنت، تلفن را اشغال نمی کند". از طرف دیگر، ساختار انتقال داده های دیجیتال و استفاده بیشتر از فضای فرکانسی سیم مسی رابط، سرعت اتصال را افزایش می دهد و در نتیجه، کیفیت اتصال به دنیای جدید را بهبود می بخشد. از ویژگی های مهم خدمات ADSL می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • اتصال اینترنتی دائمی، ایمن و بدون وقفه، بدون نیاز به شماره گیری، حداکثر 18 مگابیت در ثانیه.
  • تبادل داده با سرعت بالا برنامه هایی مانند کنفرانس ویدئویی و تلفن اینترنتی را فراهم می کند. مانند اسکایپ و برنامه های دیگر...
  • امکان استفاده همزمان از هر اتصال ADSL برای بیش از یک نفر.
  • امکان ارائه خدمات از جمله دولت الکترونیکی، پزشکی الکترونیکی، آموزش دیداری و شنیداری، شبکه اختصاصی مجازی و ...
  • امکان استفاده همزمان از خط تلفن و سرویس اینترنت.

 

چگونه اینترنت پر سرعت ADSL یا ADSL2+ خورشیدنت را تهیه کنیم

 شرکت خورشیدنت به دنبال درخواستهای مكرر متقاضیان در مورد نحوه انتقال از مخابرات یا سایر شركتهای اینترنتی ADSL به خدمات شبكه ارتباطی خورشیدنت، توضیحاتی  می توانند در هر زمان با در دست داشتن اصل کارت ملی صاحب خدمات، به شرکت فعلی یا اداره امور مشترکین ارتباطات از راه دور مراجعه کنند (در صورت دریافت سرویس از مخابرات) و قرارداد خود را فسخ کنند. گفتنی است، درخواست جمع آوری هیچ گونه هزینه ای را شامل نمی شود و در صورت دریافت مبلغ انصراف از اشتراک، طبق قوانین متقاضی می تواند از طریق مراجع قانونی ذی صلاح پیگیری کند. علاوه بر این، شرکت پیمانکار موظف است حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری تجهیزات مربوطه را جمع آوری کند تا متقاضی بتواند از شرکت شبدیز خدمات دریافت کند.

توجه: پس از ثبت درخواست جمع آوری در سیستم مخابرات و انجام مراحل فنی، تأیید نهایی از طرف شرکت طرف قرارداد در سیستم مخابرات باقی می ماند، که طبق قوانین شرکت موظف است در اولین فرصت برای ارسال دایره از این تأیید استفاده کند شبکه ارتباطی خورشید نت باید تهیه شود. اگر این روش کامل نشود و سرویس را از خورشیدنت  دریافت کنید، روند بخشنامه توسط مخابرات معکوس می شود و بیشتر از حد معمول طول می کشد. پس از اطمینان از جمع آوری، متقاضیان برای دریافت خدمات باید از قسمت ثبت نام در وب سایت خورشید نت به نشانی WWW.KHORSHIDNET.COM ثبت نام کنند. پس از تکمیل دایره، کارشناس نصب برای پیکربندی مودم به محل می رود یا مشترکین با مودم در دست به دفتر امور مشتریان خورشید نت می روند. و برای آخرین بار این موضوع را مطرح میکنیم که اینترنت ADSL چیست؟! ADSL  یکی از جدیدترین راه های دسترسی به اینترنت استفاده از DSL یا Digital Subscriber Line است که شرکت خورشیدنت آماده ارائه آن به مشترکین تهران و کرج است. از این سرویس می توان به عنوان یکی از فناوری های صف XDSL یا خطوط مشترک دیجیتالی نام برد که امکان اتصال به اینترنت با استفاده از کابل های تلفن معمولی را بدون استفاده از خط جدید فراهم می کند. از مزایای این سرویس می توان گفت که اولین برآیند استفاده از خطوط تلفن است و هیچ نیازی به سیم کشی و امکانات جدید مخابراتی نیست. همچنین امکان استفاده از اینترنت پرسرعت بدون اشغال خط تلفن هنگام اتصال به اینترنت را فراهم می کند. در حقیقت، مودم هایی که استفاده می شوند ADSL نامیده می شوند. در این نوع خدمات اینترنتی ADSL خورشیدنت، استفاده از مودم های ADSL هم برای کاربر و هم برای شرکت ارائه دهنده خطوط پرسرعت ضروری است.

 

آشنایی با فناوری ADSL2+ خورشیدنت

استفاده از این خطوط امکان دیگری است که همزمان با رشد و توسعه فناوری و فناوری ارتباطات برای دسترسی به شبکه جهانی وب برای همگان فراهم شده است. در این فناوری از پهنای باند فرکانس استفاده نشده برای انتقال داده ها بدون استفاده از آن روی سیم های مسی تلفن، بدون تأثیر منفی بر کیفیت تماس های صوتی استفاده می کند.

 

ترافیک داخلی یا بین المللی خورشید نت

اکثر شرکت ها و اپراتورها سعی می کنند از روشی گمراه کننده و گیج کننده برای مشتریان خود استفاده کنند و حجم ترافیک خود را بیشتر از بقیه اعضای بدن نشان دهند، در حالی که واقعیت چیز فراتریست و ما در شرکت خورشیدنت اساس کار خود را بر یک منوال  دیگر نهادیم.

با نگاهی به تعرفه های شرکت ها، خواهید دید که اکثر آنها میزان اعلام شده داخلی را برای هر بسته اینترنت یا همان اینترانت اعلام می کنند. اگر می خواهید اینترنت بخرید، معیار شما باید حجم بین المللی باشد، نه داخلی. بنابراین در صفحه گسترده اکسل به یاد داشته باشید که میزان ترافیک بین المللی ارائه شده در بسته اینترنت ADSL را وارد کنید، تا هنگام مقایسه تصمیم اشتباهی نگیرید.

نکته اول (بسیار مهم): اگر شما یکی از کاربران اینترنت هستید که همیشه از فیلترشکن یا VPN یا پروکسی برای دور زدن تحریم ها استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید این مورد را که در این شرایط حتی ترافیک داخلی شما در سطح بین المللی محاسبه می شود. زیرا ترافیک شما ابتدا به یک سرور خارج از ایران منتقل شده و سپس به شما متصل می شود.

نکته دوم ( مهم ) : امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش چشمگیر سرعت اینترنت، بیشتر کاربران از سایت های نمایش فیلم آنلاین (VOD) مانند فیلیمو، نماوا، آفرینک، کاناپه، نماشا و تماشا برای فراقت خود استفاده می کنند. اگر شما یکی از این کاربران هستید، حتماً به نحوه محاسبه میزان بازدید شرکت برای تماشای فیلم از این سایت ها توجه کنید. اگر نمی دانید که چرا، باز با مقاله ای دیگر در خدمت شما عزیزان و مشتریان گرامی خواهم بود. از اینکه این مقاله را کامل مطالعه کردید از شما سپاس گذاریم.

موفق باشید.

از مشترکین
خورشیدنت هستید؟

جهت دسترسی به حساب کاربری روی لینک زیر کلیک کنید